Toshitaka (Seki)
Toshitaka — Japans vakmanschap uit Seki
Toshitaka is een kleinschalige Japanse messenmakerij in Seki, in de prefectuur Gifu. Het bedrijf werd in 1992 opgericht door Toshio Tamada onder de naam Cutlery Tamada. Zijn ervaring met het maken van keukenmessen begon al in 1940, toen hij op twaalfjarige leeftijd in de leer ging bij een gerenommeerde messenmaker.
Vakmanschap doorgegeven
In 2000 begon Takafumi Tamada zijn opleiding onder begeleiding van Toshio. Vier jaar later kreeg het bedrijf de naam Toshitaka. In 2015 nam Takafumi de leiding over en zette hij het werk van zijn voorganger voort.
Toshio Tamada werd in 2014 door de stad Seki onderscheiden voor zijn technische vakmanschap. In 2020 sloot hij op 91-jarige leeftijd een loopbaan van bijna tachtig jaar in de messenwereld af.
Messen voor professioneel gebruik
Toshitaka maakt onder meer gyuto’s, professionele keukenmessen en Japanse slagersmessen. Daarnaast produceert het bedrijf messen voor andere merken, de zogenoemde OEM-productie.
Met een geschiedenis die teruggaat tot 1992 en ervaring die over generaties is doorgegeven, staat Toshitaka voor een persoonlijke benadering van het Japanse messenambacht.
los lemmet
Toshitaka Kiritsuke lemmet — 180 mm — VG-10Toshitaka Kiritsuke-lemmet van 180 mm met VG-10 roestvast staal en een karakteristieke spitse punt. Gemaakt in Seki, Japan. Zonder handvat geleverd, zodat u zelf een passend handvat kunt kiezen.
€ 319,00 € 299,00los lemmet
Toshitaka Santoku lemmet — 180 mm — VG-10Toshitaka Santoku-lemmet van 180 mm met VG-10 roestvast staal. Veelzijdig voor groenten, vis en vlees zonder bot. Gemaakt in Seki, Japan. Geleverd zonder handvat, om naar eigen smaak af te werken.
€ 309,00 € 289,00















