Nieuw!
Set polijststenen voor Higonokami en zakmessen
Compacte polijststenen voor het scherp houden van (Higonokami) zakmessen
Set van 2 polijststenen voor het slijpen/polijsten van een Japans of westers zakmes. Deze stenen kunnen uiteraard ook gebruikt worden voor het slijpen van reguliere zakmessen en andere gereedschappen. Zeer betaalbaar en ideaal om mee te beginnen. De compacte afmetingen maken deze stenen ook ideaal voor onderweg, op vakantie of op survival tochten.
Eigenschappen:
- Afmetingen van de steen: 15,0 x 2,0 x 0,8 cm (met kunststof houder)
- korrel: #3000, #5000
- kunstharsgebonden Aluminiumoxide op kunststof drager
Korrelgrootte (Grit)
De korrelgrootte van Japanse slijpstenen wordt uitgedrukt in een getal. Hoe hoger het getal, hoe fijner de slijpkorrel en hoe scherper het resultaat. In principe zijn er 3 soorten stenen:
- Slijpstenen (Japanse korrelgroote 80-400)
- Wetstenen (400-3000)
- Polijststenen (3000-30.000)
Met welke steen je begint is afhankelijk van de tijd die je hebt en de staat van het mes. Als het mes echt bot is of beschadigingen heeft dan begin je met een slijpsteen. Vervolgens kan een wetsteen gebruikt worden om de snede te verfijnen. Bij een minder bot of onbeschadigd mes kan direct gestart worden met een wetsteen (bijvoorbeeld een 1000 of 1200 steen). Het is essentieel om te eindigen met een polijststeen (normaal tussen de 4000 en 8000 grit), dit is bedoeld om het mes scheermes scherp te krijgen. De combinatie tussen een wetsteen (1000 tot 3000) met een 4000- 8000 polijststeen is in onze opinie een ideaal startpakket. Polijststenen boven de 8000 grit produceren niet perse een scherper resultaat, dit ligt ook aan de staalsoort.